Odszkodowania, pomoc prawna z OC sprawcy – Kraków

Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji w Krakowie ma za zadanie zadośćuczynić wszelkim wyrządzonym szkodom, nie zaś zwrócić tylko ewentualne koszty naprawy pojazdu czy koszty leczenia. Katalog świadczeń jest bardziej obszerny. Obejmuje on zarówno szkody majątkowe, jak i niemajątkowe, o które same ofiary wypadku często nie walczą w pojedynkę, gdyż jest to związane z dużym stresem i brakiem specjalistycznej wiedzy. Zadowalają się każdą kwotą odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy. Niesłusznie. Nasza firma świadczy pomoc prawną w tym zakresie oraz pomaga uzyskać wszelkie możliwe świadczenia z OC sprawcy na terenie Krakowa, i to w odpowiedniej wysokości.

Odszkodowanie, które się Państwu należy

O zwrot pieniędzy w wyniku kolizji komunikacyjnej z OC sprawcy mogą się Państwo ubiegać za zniszczony pojazd, ale również za jego holowanie. Jeżeli chodzi o uszkodzony pojazd, to opcje są dwie: naprawa we wskazanym warsztacie lub otrzymanie gotówki. Dodatkowo przysługuje Państwu samochód zastępczy.Kredyty we frankach, odfrankowanie - Kraków, Gliwice, Katowice Jeżeli nie jest on wyższej klasy niż uszkodzony samochód, to koszty wynajmu ponosi ubezpieczyciel sprawcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu z OC sprawcy nie zostają Państwo bez samochodu z dnia na dzień. Ponadto w przypadku bycia rannym mają Państwo prawo do zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji z OC sprawcy, również w prywatnej placówce medycznej. Uzyskać można również zwrot utraconych dochodów w okresie L4 lub brak możliwości kontynuowania pracy ze względu duży uszczerbek na zdrowiu. Ostatnim świadczeniem jest zadośćuczynienie za ból i cierpienie, przysługuje ono zależnie od sumy gwarancyjnej danej polisy ubezpieczeniowej. Jest to rodzaj pomocy finansowej zarówno dla samego poszkodowanego, jak również jego rodziny w przypadku śmierci poszkodowanego.

Przekonujące dowody

Niezwykle istotne jest jak najszybsze zgromadzenie niezbędnych dokumentów. Zadbać należy w pierwszej kolejności o stwierdzenie winy. Pomocne okaże się w tym wezwanie policji. Wezwanie policji jest natomiast konieczne, jeśli zostali Państwo ranni. Warto także natychmiast wykonać zdjęcia uszkodzenia pojazdu.

Zaniżenie lub odmowa wypłaty odszkodowania

Powszechną praktyką towarzystw ubezpieczeniowych jest zaniżanie, a nawet odmowa wypłaty odszkodowania. W takim wypadku mają Państwo prawo do odwołania się od decyzji lub złożenia reklamacji. Nasza firma, która składa się ze specjalistów, pomaga w takich sytuacjach na terenie Krakowa i skutecznie egzekwuje Państwa prawa. Na co dzień skutecznie reprezentujemy poszkodowanych w sprawach z OC sprawcy i uzyskujemy najwyższe możliwe odszkodowania zarówno polubownie jaki i na drodze sądowej w przypadku najtrudniejszych spraw.

Odszkodowanie po śmierci z OC sprawcy

Co przysługuje rodzinie w przypadku, gdy ofiara wypadku komunikacyjnego poniosła śmierć? Po śmierci bliskiej osoby można uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy w Krakowie dla członków rodziny zmarłego. Ubiegać się o nie mogą: małżonkowie, dzieci, rodzice czy rodzeństwo zmarłego. Zazwyczaj sprawy ze skutkiem śmiertelnym wymagają wsparcia rodziny począwszy od sprawy karnej, poprzez skompletowanie dokumentacji oraz wytoczenie odpowiedniego roszczenia do podmiotu odpowiedzialnego. Wszystkie powyższe czynności wiążą się ze znajomością prawa w zakresie prawa: karnego, cywilnego czy rodzinnego, stąd najlepiej skorzystać z usług doświadczonego pełnomocnika. Należy pamiętać, że w Polsce prawo stanowi iż to osoba poszkodowana ma dowieść swojej szkody. W ramach obsługi w Departamencie Odszkodowań nasi prawnicy reprezentują rodziny zmarłych w wypadkach komunikacyjnych, w wypadkach przy pracy czy w wypadkach w rolnictwie od ponad 12 lat.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania z OC sprawcy? Napisz!

Skontaktuj się

Odszkodowanie, pomoc prawna z OC sprawcy – Katowice Odszkodowanie, pomoc prawna z OC sprawcy – Gliwice